Infografika – polecane narzędzia

Kolejny wpis w temacie infografik, tym razem kilka słów o narzędziach!

Jeśli już wiemy czym jest infografika i jakie są jej najważniejsze cechy to warto poznać narzędzia dzięki którym możemy stworzyć prawdziwe cuda.

Nie, nie musisz używać do tego MS Office, są fantastyczne darmowe, ale i płatne programy, które nie będą wymagać od Ciebie niezwykłych umiejętności grafika. Wystarczy, że zastosujesz się do rad z poprzedniej części i gotowe!

No 1 Programy darmowe

Mam doświadczenie z dwoma programami. Kolejne opiszę według najlepszej internetowej wiedzy!

Canva

A jakże! Miejsce pierwsze na mojej liście. W zasadzie w większości projektów korzystam właśnie z tego narzędzia. Mam wersję Pro, ale to głównie ze względu na szkolenie. I nie muszę się martwić, że grafika, którą chcę wykorzystać jest dla mnie niedostępna. Natomiast w wersji bezpłatnej również można szaleć i puścić wodze fantazji w projektowaniu.

Ale w temacie infografik. Po pierwsze Canva oferuje mnóstwo szablonów. Jako początkujący nie musisz tworzyć projektu od podstaw, wystarczy wybór odpowiedniego, już gotowego z całej ogromnej biblioteki. Następnie edytujesz go pod swój temat i voila! Masz gotową infografikę. Pamiętaj jednak, żeby wybrać taki szablon, który odpowiada naczelnym zasadom.

Przykładowo:

Mamy informację o palecie kolorów, gotowy układ, grafikę, wystarczy uzupełnić treść i już.

Oczywiście dla wprawnych graczy i dla osób, które lubią projektować coś od podstaw polecam tworzenie samodzielne, nie na bazie szablonu.

Zobacz koniecznie możliwości Canva.

Piktochart

Numerem dwa w bezpłatnych programach jest Piktochart. Zupełnie podobny do Canvy.

Również wybierasz z gotowych szablonów, albo tworzysz projekt od podstaw.

Jak widać w lewym menu możesz wybrać dodatkowo kategorie prezentowanych danych czy zagadnień.

Wybierasz szablon i…

Po prostu tworzysz!

Wypróbuj tu Piktochart.

Viseme

Z tego narzędzia jeszcze nie korzystałam, ale również jest polecane. Działa podobnie do wspomnianych powyżej i również nie wymaga umiejętności designera.

Zobacz tu Visme.

No2 Programy płatne

Z płatnymi programami oraz płatnymi wersjami wyżej wymienionych narzędzi, oprócz wspomnianej już Canvy, nie pracowałam. Po prostu dlatego, że są one głównie wykorzystywane przez profesjonalnych grafików. A ja jestem zwykłą pasjonatką samoukiem, daleka droga jeszcze do perfekcji, którą mam nadzieję osiągnę.

Natomiast polecają oni:

  1. Adobe Spark
  2. Adobe Illustrator
  3. Venngage
  4. Animaker (doskonały do animowanych grafik)

Myślę, że na początek przygody z tworzeniem kreacji wystarczą narzędzia typu Canva, przede wszystkim dlatego, że pomagają w robieniu postępów, mają szeroko rozbudowaną bibliotekę elementów, grafik, szablonów i udostępnionych projektów. Dodatkowo za niską cenę lub zupełnie bezpłatnie można skorzystać ze szkoleń na przykład na takich platformach jak Udemy.

Podziel się tym wpisem:

Mariola Kondek

Mała Czarna

Lorem ipsum dolor samet. Lorem ipsum dolor samet. Lorem ipsum dolor samet. Lorem ipsum dolor samet. Lorem ipsum dolor samet. Lorem ipsum dolor samet. Lorem ipsum dolor samet. Lorem ipsum dolor samet. Lorem ipsum dolor samet. Lorem ipsum dolor samet. Lorem ipsum dolor samet. Lorem ipsum dolor samet. Lorem ipsum dolor samet. Lorem ipsum dolor samet. Lorem ipsum dolor samet. Lorem ipsum dolor samet. Lorem ipsum dolor samet. Lorem ipsum dolor samet.

Hej, hej! To również może Cię zainteresować: